Angličtina na cesty – průvodce pro všechny situace

angličtina online

Nedávno mi e-mailem poslala má žena odkaz na online kurz angličtiny, který mě nadchl tak, že se už pár dnů učím anglicky na easylingu, velice zábavnou, nenucenou a pro mne úžasně atraktivní formou. Zažívám nyní takovou novoanglickou jazykovou euforii.

Dnes jsem si stáhl e-book „Angličtina na cesty“, který jsem ihned s nedočkavostí sobě vlastní prostudoval.

Zavzpomínal jsem na svou první a poslední dovolenou v Anglii. Škoda, že jsem ten e-book nemohl mít vytištěný s sebou. Co já bych si ušetřil ostudy.

E- book „Angličtina na cesty“ je výborný nápad, kterého si velmi cením. Je přesně dělaný pro takové začátečnické eso, jako je má maličkost. Hledal jsem, co mi tam schází a pokoušel se o nějakou kritiku, ale kde nic není, ani já neberu. Což už je dost co říci, protože jsem kritik od přírody.

anglictina online

Angličtina na cesty

V e-booku je ohledně cestování všechno. Slovíčka či věty, které použiji a využiji na dovolené či na výletě. Ať už chci jet vlakem, autem, autobusem, metrem, plout lodí nebo letět letadlem. Od odbavení na letišti, přes bezpečnostní kontrolu a vyzvedávání zavazadel, až po koupi jízdenek.

Velmi mile jsem uvítal kapitolu Orientace, kde se dozvídám anglické věty na místa ve městě a jak se k nim dostanu, a dokonce i popis cesty. Bomba. Už nebudu muset hledat poštu v Anglii tak, že budu dělat kolečka, která budu stále zvětšovat a místo pěti hodin hledání se rovnou doptám.

Nechybí ani část o ubytování a o zábavě. Jak se domluvit v hotelu a restauraci, na nákupech nebo dokonce při návštěvě památek.

Autoři mysleli v e-booku opravdu na vše. Skláním před nimi svůj pomyslný klobouk. V poslední části totiž nalézám řešení problémů. Od zdravotních problémů, přes záchrannou službu, po ztráty a nálezy.

Jsem nadšen. Na 112 stranách nalézám vše, co potřebuji na cesty. Jediné, co mi v e-booku schází (ha, přece jen jsem něco našel, můj kritik jásá) je, že musím celým souborem rolovat. Uvítal bych, kdybych po kliku na název kapitoly či podkapitoly, ihned vlítnul do určené kapitoly či podkapitoly, která mě zajímá. Ale to je jenom pouhý detail, který mi nedokáže zkazit radost z toho, že mám všechny potřebné větičky na své cesty v cizině pohromadě.

Jestli se chystáte do ciziny a nejste si úplně jisti svou schopností se domluvit v různých situacích, rozhodně tohle pdf doporučuji mít vytištěné nebo uložené v mobilu. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit.

Stáhněte si zdarma angličtinu na cesty