Jak angličtina otevírá pracovní příležitosti

angličtina online

V dnešní době fakt, že umíte anglicky, už dávno nepředstavuje náskok a výhodu nad ostatními. Spíše se dá říct, že jde o nutnost. Angličtina už je brána jako samozřejmost.

Většina firem je součástí globálního trhu a ve větší či menší míře spolupracují se zahraničními klienty, dodavateli a kontakty. Na pohovoru do takové firmy rozhodně neokouzlíte bez znalostí anglického jazyka.

Angličtina jako důležitá součást životopisu

Z dobrého důvodu patří angličtina mezi povinné předměty na základních a středních školách. Má za úkol připravit děti a studenty na kontakt s lidmi z jiných států. A tak se při odesílání životopisů sejde téměř vždy většina těch, kde je uvedená znalost angličtiny na určité úrovni. A když vůbec neumíte anglicky? Potom se připravte, že na žádané pozice se probojujete jen velmi těžko.

Ve většině případů naštěstí nemusíte oplývat certifikáty a ohánět se splněnými úrovněmi. Bohatě postačí, když porozumíte a domluvíte se. A naučit se angličtinu na takové úrovni není nic složitého i díky nejrůznějším online kurzům.

Práce i za hranicemi

Máte pocit, že v našich podmínkách není váš pracovní obor dostatečně ohodnocen? Vydejte se na práci za hranice. Ať už půjde o sezónní záležitost na kratší dobu, nebo se do zahraničí rovnou odstěhujete, bez alespoň základní znalosti angličtiny to budete mít ze začátku velmi těžké.

Když umíte anglicky, připravujete si lepší půdu pod nohama a vybudujete si výhodnější výchozí pozici pro začátek na nejrůznějších pracovních pozicích. Samozřejmě, že se během pobytu v zahraničí, kdy budete nuceni angličtinu používat, ještě zlepšíte, ale je dobré mít základy, na kterých můžete stavět.

Angličtina pomůže k vyšší výplatě

Možnost práce ve velkých nadnárodních korporacích, příležitost spolupracovat se zahraničními partnery a nabídnout určitou výhodu v porovnání s ostatními si zaslouží odměnu.

Díky vyšší kvalifikaci a úspěchu při získání lepší pracovní příležitosti může angličtina znamenat vstupenku za vyšší výplatou. A přiznejme si, že to je vždy příjemným bonusem. Tak na nic nečekejte a věnujte alespoň 20 minut studiu anglického jazyka denně. Uvidíte, že se vám vložený čas a úsilí vyplatí.

anglictina online

Objevování nových možností a poznávání světa

Mnoho pracovních oborů je spojených s pracovními cestami do zahraničí. Pokud se nedorozumíte a nedomluvíte, nikdo vás na takovou cestu pravděpodobně nepošle. Tím pádem se ochudíte o cenné zkušenosti, nové poznatky i možné důležité kontakty.

Digitální nomádství

To, že neumíte anglicky, nemusí být nedostatkem jen ve chvíli, kdy hledáte zaměstnání. Do nepříjemné se dostanete i při práci na volné noze a podnikání. Bez znalosti angličtiny totiž můžete na digitální nomádství a možnost pracovat díky internetu z různých koutů světa, skoro zapomenout. Bez možnosti dorozumět se je totiž cestování ještě více nebezpečné a záludné. 

Rozhodli jste se, že se konečně pustíte do učení angličtiny naplno? Pomůže vám v tom online interaktivní kurz angličtiny, který využívá metody rychlého učení jazyků a chytrého opakování naučené látky. Skvělá je také mobilní aplikace k tomuto kurzu, díky které si můžete opakovat třeba naučená slovíčka kdekoli.

Vyzkoušejte ukázkovou lekci kurzu zdarma. O lekci podle vašeho výběru si vyzkoušejte tady >>

angličtina online