Proč mi ty cizí jazyky nelezou do hlavy

angličtina online

Strávili jste s angličtinou nebo jiným cizím jazykem spoustu hodin ve škole, ale stejně se pořádně nedomluvíte? Jak je to možné? Říkáte si, proč mi ty cizí jazyky nelezou do hlavy?

Problémem je to, že na školách se učí jazyková teorie, ne používání jazyka. Pamatuje si, jak jste se naučili slovíčka k lekci, přečetli a přeložili článek, udělali cvičení dané lekce a pak jste spoustu z těch nově naučených slovíček dlouho nepoužili a rychle je zapomněli?

Naše učitelka to ještě vyšperkovala tím, že často přinesla nějaký článek mimo učebnici. Ano, byl zajímavý. Ale byla v něm spousta slovíček, která jsme neznali, už nikdy více nepoužili, takže jejich učení mi připadalo zbytečné.

Tenkrát jsem nevěděla, že k tomu, abych se dobře naučila anglicky, se musím učit i z jiných zdrojů než jen ze školní učebnice. Měla jsem za to, že ve škole se jazyk naučím a po maturitě ho budu umět běžně používat.

Jak jsem se spletla! Co zajímavého jsem díky svému „umění dorozumět se“ prožila, si můžete přečíst v článku Tohle se vám nestane, když se naučíte anglicky.

Čí je to chyba, že vám nejdou cizí jazyky?

Dlouho jsem si myslela, že je to moje chyba, když se nedokážu naučit anglicky. Vyčítala jsem si, že nedokážu vydržet při učení jazyků. Občas jsem si zaplatila roční kurz angličtiny, ale výsledky se žádné velké nedostavily.

Po x letech trápení s angličtinou se ke mně dostal online kurz se skvělou mobilní aplikací. Díky tomuto kurzu jsem si uvědomila, že to vlastně vůbec není moje vina, když se anglicky nedomluvím, i když znám nějakou teorii a slovíčka.

anglictina online

Tajemství rychlého učení jazyků odhaleno

Máte také pocit, že vaše schopnost domluvit se cizím jazykem zdaleka neodpovídá množství času, jaké jste věnovali studiu? Vyzkoušejte nový interaktivní online kurz cizích jazyků a uvidíte, že

  1. Se naučíte rychleji jazyk než ve škole
  2. Slovíčka si budete dlouhodobě pamatovat
  3. Osvojíte si gramatiku, aniž byste nad ní museli neustále přemýšlet.

angličtina online