Hra na klavír pro začátečníky samouky

Jak se naučit hrát na klavír

Hra na klavír pro začátečníky samouky

Hra na klavír pro začátečníky samouky

Na prvním stupni základní školy mi učitelka naprogramovala mozek, když řekla, že jsem kreslící a hudební antitalent. A opravdu. Do svých osmatřiceti let jsem tomu zcela věřil a jen toužebně a žádostivě koukal na mé kamarády hrající na jakýkoli hudební nástroj. Tiše jsem záviděl a proklínal osud.

Pak se mi splnil jeden z mých dvou snů. Přihlásil jsem se na kurz Kreslení pravou mozkovou hemisférou a naučil se kreslit. Jak k tomu ke všemu došlo, si můžete přečíst v mém příspěvku zde >>

Já kreslící antitalent bez jakéhokoli nadání jsem kreslil! Nedokážete si představit, jakou jsem prožíval euforii.

A proč se nenaučíte hrát na klavír, když to je váš sen?

Když jsem tuto euforii z mé nové dovednosti popisoval jedné mé klientce, učící na teplické konzervatoři hru na klavír, posteskl jsem si, že jeden sen se mi splnil. Ten druhý je bohužel nemožný. Umět hrát na klavír.

„Tak proč se na něj hrát nenaučíte?“ zeptala se mé maličké omezenosti.

„Nemám hudební sluch.“ odpověděl jsem smutně.

„Ale na klavír hudební sluch nepotřebujete, vždyť přece můžete hrát podle not.“ podivila se má klientka „Jo, kdybyste chtěl hrát na housle, tam hudební sluch potřebujete, protože tóny tvoříte vy, ale klavír je naladěn a tóny jsou určeny každou klapkou.“

Výuka hry na klavír

Hmmm, řekl jsem si, to bych stejnak nedal. Hrát oběma rukama a ještě koukat do not. Vždyť kolik je tam těch klapek. Jenže co čert nechtěl. Když jsem v ten samý den šel z práce domů, uviděl jsem v chodbě stejné budovy, kde jsem pracoval, tento inzerát „Výuka hry na klavír – 1.patro“.

Nedalo mi to, vyběhl schody do prvního patra, zaklepal, počkal na vyzvání a vstoupil.

„Dobrý den, rád bych se naučil hrát na klavír, ale nemám hudební sluch a neumím noty.“ pronesl jsem skromně.

„To nevadí“ řekla mi milá paní učitelka „hudební sluch i noty se naučíte. Máte klavír doma?“

„Nemám.“

„V tom případě je zbytečné, abyste chodil jednou nebo dvakrát týdně, pokud nebudete mít kde zkoušet. Tedy chodit můžete, ale pokroky budou značně malé.“

Hra na klavír pro začátečníky

Smutně jsem se rozloučil a vydal se domů. O víkend jsem mé trápení vyprávěl kamarádce.

„Já mám doma klávesy a nepoužívám je. Chceš je půjčit?“ koukal jsem na ní jako na zjevení.

„ANO!!!“ zvolal jsem a objal ji.

Dnes hraji na klavír podle not. Noty jsem se naučil velice rychle. Vůbec netušíc o jejich jednoduchosti a snadnosti. Číst dva řádky not mi také netrvalo moc dlouho. A i přesto, že nemám hudební sluch, dokážu dnes poznat, když zahraju jinou tóninu. Dokonce učím svého osmiletého syna sám hrát na klavír.

Nemožné se stalo skutečností. Hraní na klavír je pro mne nádherný pocit. A dnes mohu říci, že na klavír se dokáže naučit opravdu každý kdo má chuť a píli.

Hra na klavír pro začátečníky samouky

Dnes máte velikánskou výhodu v tom, že nemusíte chodit za učitelem, ale učitel přijde k vám domů formou internetového kurzu. Nemáte klavír? Začněte na levných klávesách a uvidíte. Online kurz si dokonce můžete vyzkoušet zdarma. Stačí se přihlásit a získáte zdarma první čtyři lekce. Můžete díky tomu zjistit, jestli vám styl výuky vyhovuje a vůbec nic při tom neriskujete.

Získat lekce kurzu hry na klavír zdarma >>

Hra na klavír pro začátečníky samouky

Nedávno jsem na internetu našel kurz Hry na kytaru s Petrem Jandou, podívejte se zde. Hrát na kytaru je další můj dětský sen. Zítra jdu koupit kytaru.

Získejte 3 lekce hry na klavír zdarma. Kam máme poslat přístup?