Jak se co nejrychleji naučit doma anglicky

anglictina online

Znáte ten pocit, kdy jedete na dovolenou a cítíte se úplně neschopně, když se nedokážete pořádně domluvit? Chtěli byste více cestovat, ale brzdí vás neznalost angličtiny? Nejste v tom sami. Podle průzkumu vedou Češi a Slováci v nejhorší znalosti cizích jazyků. V tomto článku se dozvíte, jak se naučit doma anglicky.

Moje problémy s angličtinou

Mám to úplně stejně. S angličtinou bojuji přes dvacet let. Vyzkoušela jsem různé způsoby, jak se v angličtině zdokonalit, ale výsledky se žádné nekonaly. Byla jsem takový ten věčný začátečník. Rozuměla jsem trochu psanému textu, ale nic víc.

Anglicky jsem se začala učit až na střední škole. Po čtyřech letech angličtiny jsem ale neuměla skoro nic. Nerozuměla jsem, neuměla jsem mluvit, angličtina mě nebavila.

Až první dovolená v zahraničí, když jsem nebyla schopná se domluvit na základních věcech mě přinutila k tomu, abych se znovu začala učit.

Začala jsem se napřed učit sama. Vybrala jsem si nějakou učebnici pro samouky. A už za pár měsíců jsem se naučila víc než na střední škole, protože jsem měla motivaci. Ale stále jsem vlastně neuměla vůbec nic. Trochu jsem rozuměla psanému textu, ale vůbec jsem nerozuměla, když na mě někdo promluvil.

angličtina online

Kurz angličtiny ve skupince

Vyzkoušela jsem tedy kurz anglické konverzace. Individuální hodiny na mě byly moc drahé a tak jsem zvolila skupinovou pro čtyři lidi. I v tak malé skupině se ale vždycky našel někdo, kdo výuku brzdil. Vždy se muselo čekat na toho nejpomalejšího a znovu vysvětlit nepochopenou látku.

Představovala jsem si, že když konverzace, tak budeme pouze mluvit anglicky. To jsem totiž potřebovala nejvíc, rozmluvit se. Místo toho jsme ale postupovali podle učebnice a dělali různá cvičení.

Díky tomu jsem ani po dvou letech kurzu anglicky pořádně neuměla. Navíc mě to přestalo bavit a měla jsem pocit, že jsou to vyhozené peníze. Ani další rok s jinou učitelkou to nebylo jiné.

anglictina online

Jak se naučit doma anglicky

Pár let jsem se na angličtinu úplně vykašlala. Ale s přibývající touhou po cestování jsem znovu začala hledat způsob, jak se konečně naučit anglicky. Ideální by samozřejmě bylo jet co ciziny a učit se tam. Ale než se tam s dětmi vydám, ráda bych uměla alespoň základy.

Vyzkoušela jsem několik online kurzů. Nejvíc mi vyhovuje tenhle online kurz cizích jazyků. Kurz je zábavný, postavený na metodách rychlého učení jazyka. Mohu se učit kdy chci, kdekoli chci a jak rychle chci. Doporučují učit se vždy 20 minut denně, a to zvládne snad každý. Kurz kombinuje různé způsoby učení a k mému překvapení mi opravdu zůstává naučený text v paměti.

Je angličtina také váš problém? Vyzkoušejte zdarma Easylingo – jazykové online kurzy všech úrovní. Přihlaště se tady:

angličtina online