Jak se naučit malovat olejovými barvami

Jak se naučit malovat olejovými barvami na plátno? Malování není jen pro nadané od narození, se správným návodem se můžete naučit malovat krásné obrazy i vy.

Už nějakou dobu vybírám vhodný obraz do obýváku a ložnice. Chtěla bych nějaký, který bude podporovat FENG SHUI daných oblastí, zároveň chci něco ve veselých barvách. A protože mě zatím žádný plně neoslovil, napadlo mě, že bych si ho mohla namalovat ?.

Sice nejsem malířka, moje malířské schopnosti jsou tak na úrovní první třídy a když namaluju psa ?‍?, vypadá spíš jako prase ?, ale řekla jsem si, že to můžu zkusit.

Jak se naučit malovat olejovými barvami na plátno

K Vánocům ? jsem si nadělila online kurz Jak se naučit malovat olejovými barvami na plátno ?, díky kterému se mi podařil tenhle obrázek.

Jak se naučit malovat olejovými barvami

Nemyslím si, že je obraz nějak dokonalý. Vidím hromadu chyb, které bych teď namalovala jinak. Ale jsem nadšená, protože doteď by mě nenapadlo, že by se mi něco takového podařilo.

Pokud se chcete naučit malovat nebo třeba i něco jiného, nebojte se, že na to nemáte talent, ale zkuste to. Stačí najít ten správný návod a nechat se vést.

Třeba tady >>

Naučit se malovat můžete, i když si myslíte, že nemáte talent

Důkazem, že jsem opravdu nevěřila, že se můžu namalovat něco kloudného je to, že jsem zatím neinvestovala do olejových barev. Obrázky jsem malovala tím, co jsem našla u dětí – vodovky, tempery. Napřed jsem malovala na obyčejný papír, čtvrtky a včera poprvé jsem malovala na plátno.

Pro pobavení přidávám nějaké obrázky, které jsem malovala hned na začátku kurzu, uvidíte, že malovat naučit malovat každý. (Tedy nemyslím si, že už to umím, ale vidím obrovské zlepšení za pár týdnů a hlavně mě to baví).

Jak se naučit malovat olejovými barvami
Jak se naučit malovat olejovými barvami

Začala jsem kurzem, kde jsem se naučila základy olejomalby. V kurzu jsem se naučila

  • jak začít malovat olejovými barvami,
  • jak barvy míchat,
  • jak malovat na plátno
  • jaké olejové barvy a štětce na malování vybrat

Pak jsem ještě přidala kurz jak malovat květiny

Chcete se také naučit něco nového?

Kurzy olejomalby i spoustu dalších kreativních i jiných zajímavých kurzů najdete tady >>

Výhodou těchto kurzů je to, že si spoustu věcí můžete vyzkoušet zdarma a až pak se rozhodnout, jestli se chcete pustit do celého kurzu.