Jak se připravit na porod

Jak se připravit na porodKdyž jsem přišla do jiného stavu, pojala mě šílená hrůza a strach z porodu. Neměla jsem kolem sebe nikoho, kdo by mě uklidnil a poradil. Maminka bohužel již nežila. A můj manžel? Ten na tom byl ještě hůř než já. Vůbec jsem nevěděla, jak se připravit na porod.

Jak se připravit na porod?

Absolutně jsem nevěděla, jak na to, co dělat, a jak se uklidnit. Začala jsem si tedy informace vyhledávat na internetu. Nějak jsem skládala stavebnici z informativních puzzlí. Neúspěšně. Stále mi puzzle do mé skládačky chyběly. Abych byla upřímná, chybělo jich hodně. Můj strach z porodu místo aby se zmenšoval, neúměrně rostl. Doktor mě uklidňoval, že tak strašné jako v mých představách to nebude, ale vždyť on za mne přece rodit nebude!

Porod bez obav

Jednoho dne jsem na internetu našla video kurz pro těhotné „Porod bez obav“. Po zhlédnutí dvou lekcí zdarma jsem zjistila, že to je to pravé a celý kurz zakoupila.

Kurz samotný mě nadchl. Naučila jsem se, jak si usnadnit průběh těhotenství, jak se připravit na porod a do porodnice, jak vybrat porodnici a pediatra, jak samotný porod zvládnout, jak připravit porodní plán, jak cvičit, dělat jógu a další velice užitečné věci.

A největším bonusem pro mou vystrašenou duši bylo zapojení mého manžela do role otce. I přesto, že odolával a nevěřil nějakým internetovým kurzům, tak po velikém nátlaku a proseb z mé strany, povolil a kurz se mnou shlédl. Ach, jak se najednou změnil, uklidnil a začal úplně jinak fungovat.

Před měsícem se mi narodil krásný a zdravý chlapeček. Porod proběhl bez komplikací a s manželem po boku. Do porodnice jsem šla beze strachu a úplně v klidu.

Dnes se s manželem smějeme našemu strachu a nejistotě. Kurz „Porod bez obav“ mi úplně změnil těhotenství. Když pominu začáteční strach a hrůzu, tak mé těhotenství proběhlo v klidu, v pohodě a velice šťastně. A světe div se, já se na porod tak těšila!

I těhotenství může být příjemné a krásné
Máte také obavy z těhotenství a porodu? Podívejte se na video kurz Porod bez obav. První tři videa jsou úplně zdarma. Stačí se přihlásit tady >>

Jak se připravit na porod