Jak ušetřit čas při studiu on-line kurzů?

angličtina online

Chtěli byste se naučit nové věci, možná máte zaplacený nějaký ten online kurz, ale stále nevíte, kde vzít čas na studium online kurzu? Chtěli byste studovat efektivně? V tomto článku se dozvíte, jak ušetřit čas při studiu kurzů.

Svůj první kurz jsem studovala poctivě, den za dnem s ostatními spolužáky. Ale pak se s zajímavými on-line kurzy roztrhl pytel a já si kupovala další kurzy i když jsem neměla dostudovaný ten předchozí. Málokdy jsem dokázala odolat dočasné výhodné nabídce na kurz, který mě zaujal.

anglictina online

Jenže to mělo za následek, že jsem najednou měla k dispozici několik kurzů a nestíhala je všechny najednou projít. Tak jsem kurz odložila na později až prvotní nadšení opadlo a kurz jsem často studovala s ročním nebo i větším zpožděním. A někdy jsem měla velký problém se k nějakému kurzu vůbec donutit.

Nebaví mě totiž sledovat videa a jen tak u toho sedět. A většina kurzů se skládá převážně z videí. Jsem asi jedna z mála, co raději čte. Protože stejný text si dokážu přečíst mnohem rychleji sama, než mi ho někdo převypráví.

Navíc  můžu rychleji dohledat to, co potřebuji přečíst znovu. Ze začátku jsem u videí z kurzů třeba žehlila nebo vařila, ale pak jsem zjistila, že tomu nevěnuji plnou pozornost a často jsem se musela ve videu vracet zpět.

Jak ušetřit čas

Jak ušetřit čas při poslechu

Až po delší době jsem zjistila, jak na to. U spousty kurzů jde stáhnout audio do mobilu. A to si pak poslouchám při chůzi nebo při řízení místo poslouchání rádia. To jsou činnosti, kdy dokážu věnovat plnou pozornost poslechu.

Jen při jízdě do Prahy a zpět zvládnu poslech 2 hodin audia. To bych doma najednou nevydržela poslouchat.

Jak ušetřit čas při čtení

Část kurzů se skládá z různých textů, často bonusů ve formě návodů, e-booků. Ty si také stáhnu do mobilu a pak si je čtu, když někde musím čekat. Využiji tak naplno čas, který bych strávila neustálým sledováním času. Strašně nerada totiž někde čekám.

Musím říct, že zatím nelituji žádné investice do on-line kurzů. Všechny byly perfektně zpracované a dané téma rozebraly do detailu srozumitelnou formou i pro laika v daném oboru. Velká výhoda oproti klasickým kurzům je ta, že kurz máte obvykle už napořád a můžete se kdykoli vrátit k učivu.

Skvělé on-line kurzy, které můžu doporučit, najdete na této stránce a postupně přidávám další. Můžete si také stáhnout některý se spousty e-booků zdarma.

angličtina online