Co se může stát, když někomu dáte svůj e-mail

Účastním se několika projektů a vždy je to stejné. Na stránce je hodnotný obsah, který můžete získat za e-mail, ale jen asi čtvrtina lidí na stránce je ochotná e-mail dát. Co se vlastně může stát, když někomu dáte svůj e-mail?

Dnes už si málokdo dovolí posílat spam, neboli nevyžádanou poštu. Dříve byly běžné praktiky, kdy se prodávaly seznamy kontaktů. Dnes jsou za to ale už vysoké pokuty. Kromě toho, každý solidní autor online projektů, ať už kurzů nebo e-booků ví, že posílat e-maily na takovou databázi má téměř nulový efekt. 

Pokud je adresa projektu česká, srozumitelná a stránky jsou už napohled profesionálně udělané, pak je velmi malá pravděpodobnost, že by vám na váš zadaný e-mail chodila nevyžádaná pošta, ze které nebudete moci odhlásit odběr.

Tlačítko – odhlásit se z odběru

Dnes každý obchodní e-mail totiž musí mít tuto možnost – odhlásit se z odběru. Tlačítko najdete většinou na konci e-mailu. Někdy naprosto nevýrazné, ale je tam.

Díky tomu se nemusíte bát zadat e-mail výměnou za hodnotné informace – e-book, video, přihláška na online seminář neboli webinář a cokoli dalšího, co vás zaujme. Jestli vás obsah nezaujme a nechcete od autora nebo společnosti dostávat další e-maily, jednoduše kliknete na tlačítko odhlásit a už žádný další e-mail z tohoto webu nedostanete.

Každý autor vám za to bude vděčný. Nikdo nechce mít v databázi lidi, kteří o jeho produkty a články nestojí. Takže se nebojte přihlašovat, ale ani odhlašovat odběr toho, co vás nezajímá.

anglictina online

Varianta pro nevěřící – náhradní e-mail

Pořád jsem vás nepřesvědčila? A váš e-mail má pro vás mnohem větší hodnotu, než nabízený obsah? Pořád se bojíte zneužití a nevyžádané pošty, ze které se nebudete moci odhlásit?

Řešení je jednoduché – udělejte si nový e-mail, který budete používat pouze pro tyto účely. Kdyby přeci jen došlo ke zneužití, můžete tento druhý e-mail kdykoli zrušit a založit si nový.

Ale má to nevýhodu – můžete přijít o zajímavé nabídky a informace k tématu, které vás zajímá, pokud sina e-mail nebudete chodit vyzvedávat poštu.

Chcete vyzkoušet, co se bude dít, až na nějaké stránky zadáte poprvé svůj e-mail? Jestli vás zároveň zajímá studium cizích jazyků, můžete se zkusit přihlásit tady.