Jaký je rozdíl mezi výchovou kluka a holky?

Máte pocit, že si s vašimi dětmi vůbec nerozumíte? Snažíte se po dobrém, po zlém a stejně nedosáhnete toho, co potřebujete? Chcete mít s dětmi krásný vztah, ale pořád se vám to nedaří? 

Možná děláte chybu v tom, že se chováte k oběma pohlavím stejně. Je velký rozdíl, jestli vychováváte chlapečka nebo holčičku a podle toho je třeba přistupovat ke každému z nich. Chlapeček i holčička potřebují něco úplně jiného, aby z nich vyrostli zdraví a silní dospělí. 

Co potřebují kluci

Věděli jste, že chlapci odmítají autoritu ženy a pokud je jejich maminka autoritou, silně to ublíží jejich osobnosti v dospělosti? Chlapci a muži potřebují ženy laskavé, ne autoritativní. Čím laskavěji ke chlapcům přistupujeme, tím lepší vztah s nimi získáme.  A platí to i u mužů. 

Chlapci se potřebují s každým porovnávat a potřebují pochvalu za píli a snahu. Ale nikdy je nechvalte za výsledky.

Co potřebují holky

Holčičky oproti chlapcům potřebují ocenění za to, že jsou. Nechvalte je za výkony nebo za výsledky. Věděli jste, že když pochválíte holčičku před ostatními holčičkami, mohlo by jí to ublížit? 

Holčičky by na rozdíl od chlapců neměly soupeřit ani s chlapci, ani s ostatními holčičkami. Pro holčičky je přirozená a důležitá spolupráce.